Powiedz to bajką

image_pdfimage_print

Drodzy Rodzice jak wiecie jest wiele tematów, które trudno dzieciom wytłumaczyć tak, by zrozumiały i zapamiętały. Zachęcamy do praktykowania metod polecanych przez psychologów i używania np. bajki do mówienia o rzeczach ważnych lub trudnych.

  • „Sówka Kamila”czytaj na temat autyzmu i akceptacji odmienności.
  • „Tygrysek Daniel” – do obejrzenia na platformie Netflix. Bajka, która skupia się na emocjach małego dziecka i różnych sytuacjach, które je spotykają. Tytułowy Daniel jest przedszkolakiem, ma kochających rodziców i grupę przyjaciół. Przeżywa swoje troski i radości, uczy się wielu nowych rzeczy, jak prawidłowe korzystanie z toalety, zasady bezpieczeństwa, głosowanie. Każdy temat rozpisany jest na dwa odcinki – w pierwszym z nich zostaje przedstawiony, w drugim utrwalony za pomocą m.in. piosenek. Nauka dzielenia, poradzenie sobie z rozczarowaniem, frustracją, złością, tolerancja, zachęcenie do jedzenia warzyw i owoców, różne zawody, nocowanie u kolegi – to tak na początek, tematów jest znacznie więcej.
  • „Nowe buty Zosi”bajka o kłótniach rodzeństwa.
  • „Bajka o szarym słowiku”poczytaj o nieśmiałości.